Nina Skiba
fortepian dla wokalistyki

P. Nina Skiba ukończyła Białoruską Państwową Akademię Muzyki w Mińsku w klasie mgr Eleny Vashkevitch, otrzymując tytuł zawodowy: pianista, artysta zespołu kameralnego, nauczyciel i akompaniator. Absolwentka Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej na kierunku - Jazz i Muzyka Estradowa  w klasie profesora Zbigniewa Jakubka. Aktualnie studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - wydział Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność: fortepian. Umiejętności oraz wiedzę poszerza biorąc udział w różnego rodzaju kursach m.in. prowadzonych przez Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych i warsztatach, m.in. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach. Bierze udział w różnych projektach muzycznych, m.in. festiwal „Małe Inne Brzmienia”. Współpracuje z Helicopters Brass Orchestra.
Nina Skiba jest nauczycielem wszechstronnym, dobrze czującym się zarówno w stylistyce muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jest wielokrotną laureatką nagród za wyróżniający się akompaniament podczas koncertów i konkursów instrumentalnych. W latach 2016-2019 pracowała jako akompaniator chóru kameralnego Filharmonii Lubelskiej. W uznaniu zasług w dziedzinie edukacji została uhonorowana przez miejscowe władze, instytucje kultury, dyrekcje Szkół Artystycznych licznymi  listami gratulacyjnymi i podziękowaniami w uznaniu za zaangażowanie i pracę. Aktualnie P. Nina skiba współpracuje ze Szkołą Muzyczną I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie, Lubelską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. oraz Szkołą Muzyczną I st. we Włodawie.